GÜNEYSUBELEDİYESİ
GÜNEYSU'DA ENGELLERİ KALDIRAN PROJE

GÜNEYSU'DA ENGELLERİ KALDIRAN PROJE

26/03/2021
GÜNEYSU'DA ENGELLERİ KALDIRAN PROJE
GÜNEYSU'DA ENGELLİ GENÇLERİMİZİN ENGELLERİNİ KALDIRAN PROJE
 
Kaymakamlığı ve Belediyemiz öncülüğünde Güneysu Engelliler Derneğimi tarafından GSB Gençlik Projeleri kapsamında Gençlik Merkezinde yürütülen "Öğrenirken Üreten Gençlik" isimli projenin Engelli Gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.
Projenin daha verimli yürütülebilmesi amacıyla Güneysu Kaymakamlığı, Güneysu Belediye Başkanlığımız, Güneysu Engelliler Derneği, Güneysu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Bu sayede ilçemizdeki 15 engelli gencimizle gönüllü gençlerimizi bir araya getirecek, içerisinde ebru, el sanatları ve ahşap eğitimlerinin yanında, sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerin yer alacağı güzel bir proje başlamış oldu.
6 ay sürecek proje kapsamında Güneysu Gençlik Merkezinde Ebru atölyesi, ahşap el sanatları atölyesi, spor salonunda, engelli gençlerimiz haftanın 4 günü çeşitli eğitimler alıp, zamanlarını verimli geçirecekleri bir eğitim ortamına kavuşmuş olacaklar.
Gençlerimizin eğitimleri de Halk Eğitim Merkezi üzerinden görevlendirilen özel eğitim öğretmeni rehberliğinde usta öğreticiler ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü spor eğitim uzmanları ve Gençlik Merkezi gençlik liderleri tarafından verilecektir.
İlçemizdeki engelli gençlerimize hayırlı olsun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler