GÜNEYSUBELEDİYESİ
Köprü Yenileme Projesi

Köprü Yenileme Projesi

Köprü Yenileme Projesi

Güneysu Küçükcami Mahallesi ile Birlik mahallesini birbirine bağlayan Kamburlu köprüsü, Ulucami mahallesi ile Adacami mahallesini birbirine bağlayan Adacami köprüsü artan trafik ve fiziki koşullara cevap vermemesi nedeniyle yenilmesi ihtiyaç olmuştur.

Proje kapsamında Kasım 2019 tarihinde Belediye Başkanımız Rıfat ÖZER, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemir ile yaptığı görüşmeler neticesinde köprülerin yenilenmesine karar verildi. Proje ve fizibilite çalışmaları DSİ tarafından yürütüldü. 2020 yılında Birlik Mahallesi ile Küçükcami Mahallesini birbirine bağlayan Kanburlu köprüsünün yıkımıyla başlanan proje, 2021 yılında Kanburlu köprüsünün peyzaj çalışmaları hariç bitirildi. Adacami Köprüsünün de 2022 yılı ilk ayında yıkımına başlanacaktır. Her iki köprünün bitirilmesi ile daha geniş ve güvenli köprülere kavuşmuş olacağız.

Ayrıca Ulucami Mahallesi ile Birlik Mahallesini Güneysu Emniyet Müdürlüğü Kavşağı karşısında bir birine bağlayacak yeni bir köprü projeye 2021 yılı içerisinde çalışmalarına başlandı. 2022 yılında hizmet vermeye başlayacak proje ilçemize hayırlı olsun.