GÜNEYSUBELEDİYESİ
Millet Bahçesi

Millet Bahçesi

Millet Bahçesi

Ulucami Mahallesi'nde yapılması planlanan "Miilet Bahçesi Projesi" Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ana baba ocağı Güneysu ziyaretleri sırasında başkanımız Rıfat Özer tarafından Cumhurbaşkanına sunulmuştur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın destek verdiği proje TOKİ işbirliği ile hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.

2020 yılı içerisinde proje için acele kamulaştırma kararı çıkmılmış olup yine 2020 yılı içerisinde TOKİ tarafından ihalesi yapılmıştır. Yüklenici firma 2020 yılının son çeyreğinde inşaat faaliyetlerine başlamıştır.

İlçemize yeni bir soluk getirecek millet bahçesi projesi, içerisinde barındıracağı yeşiliyle, millet kıraathanesiyle, koşu ve yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak. Çocuk oyun alanlarının ve gezinti yollarının olacağı millet bahçesinde 850 ağaç ve yeşil alanlar yer alacak.

Vatandaşların ihtiyaç duyacağı sosyal donatıların yer alacağı millet bahçesinde yöreye özgü ürünlerin bulunduğu pazar yeri, tema bahçeleri, çiçekli bitkiler ile vatandaşlar huzur içinde vakit geçirebilecek.